Nasze laboratorium

Logowanie dla klientów

Zlecenie badania

Zapraszamy do złożenia zlecenia badań korzystając z formularza on-line

Cennik

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą badań

Zasady zamawiania usługi badania krwi

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami zamawiania usługi badania krwi

Instrukcja pobierania krwi

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami prawidłowego pobierania krwi.

Interpretacja wyników

Interpretacja wyników

Profilaktyka

Zasady profilaktyki

Laboratorium dla koni

Vetmedica stworzyła laboratorium z myślą o badaniu krwi oraz moczu u koni. Doświadczenie oraz wiedza naszych lekarzy weterynarii gwarantuje Państwu najwyższą jakość usług.

Laboratoria specjalizujące się w wykonywaniu badań u zwierząt posiadają większą możliwość wykonania badań specjalistycznych w porównaniu z laboratorium przystosowanym dla ludzi. Do uzyskania prawidłowego wyniku badań u koni potrzebny jest specjalistyczny sprzęt oraz fachowa jego obsługa połączona z doświadczeniem i wiedzą weterynaryjną. Jedynie specjalistyczny sprzęt stworzony z myślą o konkretnych gatunkach zwierząt jest w stanie prawidłowo zanalizować badany materiał. Dlatego często spotykamy się z błędną analizą laboratoriów dla ludzi, która wynika z użycia sprzętu nie przystosowanego do analizy materiału pochodzącego od zwierząt. Analizatory hematologiczne stworzone do badań krwi ludzkiej często nieprawidłowo klasyfikują poszczególne elementy morfotyczne krwi, a co za tym idzie, ukazują nieprawidłowe wyniki analizy krwi.

Nie wszystkie badania wykonuje się za pomocą analizatorów, jest grupa badań wykonywanych przez pracowników laboratorium .Do takich badań należy wykonanie rozmazu krwi, którego poprawna analiza zależy od wiedzy weterynaryjnej, jaką posiada lekarz weterynarii. Dlatego wykonanie i prawidłowe zinterpretowanie rozmazu krwi konia w laboratorium przystosowanym dla ludzi jest wręcz niemożliwe.

Zdajemy sobie sprawę, że są takie momenty, kiedy z wykonaniem badania nie można czekać, aż laboratorium dla ludzi będzie czynne. Dlatego Vetmedica gwarantuje Państwu wykonanie badań w jak najkrótszym czasie oraz w dogodnych porach dla Państwa.

Tylko u nas otrzymają Państwo wyniki w wygodny dla Państwa sposób, wyniki zostaną także przekazane lekarzowi weterynarii, który opiekuje się Państwa koniem – wystarczy zaznaczyć taką opcję w formularzu.

Nasze Laboratorium

Vetmedica dysponuje wysokiej klasy sprzętem do wykonywania analiz krwi oraz moczu. Specjalistyczny sprzęt jest przeznaczony do wykonywania badania u koni. Posiada on wymagane certyfikaty unijne ISO oraz spełnia normy unijne.

W naszym laboratorium posiadamy:

  • analizator hematologiczny Cell-Dyn 3500 firmy Abbott wykorzystujący do oceny badanej krwi technologię optyczną (M.A.P.S.S.) i impedancji. Wykorzystanie tych dwóch metod w połączeniu z oprogramowaniem dedykowanym dla zwierząt, pozwala na dokładną i wiarygodną ocenę badanej krwi, nawet w przypadku złego stanu fizykalnego próbek. Urządzenie określa do 22 parametrów jakościowych i ilościowych opisujących krwinki białe, czerwone i płytki krwi, dając operatorowi szereg niezbędnych do dokładnej analizy badanej próbki informacji. Histogramy wizualizujące wybrane wartości, system znakowania podejrzanych wyników i automatyczna kontrola czystości tła oznaczeń powodują, że Cell-Dyn 3500 jest uznawany na świecie za aparat referencyjny w diagnostyce weterynaryjnej.
  • analizator chemii klinicznej Cobas Mira S firmy Roche należący do wysokiej klasy urządzeń przeznaczonych do użytku laboratoryjnego. Dzięki automatyzacji procesu wykonywania oznaczeń aparat zapewnia bardzo dobrą jakość wyników i ich znakomitą powtarzalność. Zdolność przeprowadzenia do 144 testów na godzinę, możliwość ciągłej, nieprzerwanej pracy i szybkie wydawanie wyników, w połączeniu z łatwością obsługi, czynią z niego sprzęt idealnie spełniający wymagania każdego laboratorium. Urządzenie jest w pełni programowalne i zapewnia stałą kontrolę jakości wydawanych wyników.
  • aparat EFOX 5053 firmy Eppendorf będący wielokanałowym urządzeniem do oznaczania zawartości elektrolitów w surowicy i moczu. Wykorzystanie metody fotometrii płomieniowej zapewnia najwyższą możliwą dokładność testów. Wysoka przepustowość (do 540 oznaczeń na godzinę w 180 próbkach) w połączeniu ze stałym odnoszeniem wyników do surowic kontrolnych, pozwalają na uzyskiwanie szybkich i wiarygodnych rezultatów oznaczeń.


Analizator hematologiczny oznacza parametry morfologiczne krwi

Analizator biochemiczny oznacza parametry biochemiczne krwi konia

 


 


Analizator jonoselektywny oznacza elektrolity zawarte w krwi oraz moczu konia natomiast analizator moczu pozwala na oznaczenie parametrów moczu .

Poza światowej klasy sprzętem specjalistycznym dla koni posiadamy wiedzę i doświadczenie w zakresie wykonywania oraz analizowania badań krwi oraz moczu u koni.