Nasze laboratorium

Logowanie dla klientów

Zlecenie badania

Zapraszamy do złożenia zlecenia badań korzystając z formularza on-line

Cennik

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą badań

Zasady zamawiania usługi badania krwi

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami zamawiania usługi badania krwi

Instrukcja pobierania krwi

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami prawidłowego pobierania krwi.

Interpretacja wyników

Interpretacja wyników

Profilaktyka

Zasady profilaktyki

Co dają nam badania morfologiczne krwi konia

Oznaczając m.in. liczbę erytrocytów, hemoglobinę oraz żelazo diagnozujemy anemię, a co za tym idzie zmniejszoną zdolność do transportu tlenu.

Liczba białych krwinek (WBC) mówi nam o odporności organizmu, a także o toczących się procesach zapalnych. Wykonuje się także rozkład WBC na poszczególne frakcje takie jak limfocyty, granulocyty i monocyty.

Hematokryt pokazuje nam stopień odwodnienia organizmu.

Jeśli owe badania wykażą odchylenia od przyjętych norm, wykonuje się kolejne badania w oparciu o otrzymane wyniki oraz o badanie kliniczne i wywiad.

Analiza danych

Wykonując podstawowe badania krwi w połączeniu z wywiadem i badaniem klinicznym zyskujemy obraz toczących się zmian w organizmie (infekcji, stanów zapalnych, anemii).

Jesteśmy w stanie monitorować pracę głównych narządów przez wykonanie badań biochemicznych krwi. Poszczególne parametry krwi mogą pozwolić nam na określenie stopnia wydolności mięśni szkieletowych oraz takich narządów jak: wątroba, trzustka, nerki czy mięsień sercowy.

Oznaczając elektrolity oraz pierwiastki śladowe we krwi sprawdzamy nie tylko funkcjonowanie konkretnych narządów, ale także możemy stwierdzić, czy koń wykazuje niedobory wynikające z błędów żywieniowych bądź toczących się procesów chorobowych oraz oceniamy wpływ treningu na organizm konia.